Megjártak minden irányt tegnap az amerikai piacok, de végül némi pozitívumként emelkedéssel tudtak zárni, ami általában véve is jó hír, mivel a jelenlegi szintekről történő további esés egyértelműen eldöntötte volna a kérdést, hogy merre mennek rövid- és középtávon a mutatók. A tegnapi teljesítménnyel maradt a bizonytalanság, de ezzel a visszaemelkedés esélye is, bár az esélyen túl jelenleg még nem sok minden mutat ebbe az irányba. Komoly leküzdendő akadályok tornyosulnak minden index előtt, ha emelkedni szeretnének.
A tegnapi nap híre címre sem találni győztest, mivel főként kisebb horderejűnek nyilvánított és vegyes hírek láttak napvilágot. Makrogazdasági körben pozitívumként értékelhető, hogy nőtt az amerikai lakásépítők bizalmi indexe, ugyanakkor negatívan hatott, hogy nőtt a feldolgozóipar pesszimizmusa.
A szektorindexek közül az energia volt a vesztes, míg arányaiban jelentősen tudtak emelkedni a kereskedelmi szektorok és a technológia.
Jelentős piaci esemény volt tegnap, hogy az euró több éves mélypontjára esett a dollárral szemben. Az ezzel kapcsolatos aggodalmak világszerte jelentősek, ugyanakkor érdemes megnézni a másik oldalát is, hogy ezáltal az európai gazdaságok versenyképessége (ezen keresztül a gazdasági növekedési esélyeik) jelentősen nőnek. Ez közvetlenül érzékelhető hatással van természetesen Németország gazdaságára és így Magyarország gazdaságára is.
Az euró gyengülését keltő negatív hírek egyelőre komoly hatással vannak a forint árfolyamára is – a devizahitelesek nagy bánatára -, amely tegnap ismét jelentősen gyengült. Egyelőre a grafikonból nem sok jó hír hámozható ki számukra.
Európában vegyes napot zártak az indexek, az amerikai zárás tükrében ma enyhén pozitív nyitás várható.
Utolsó kommentek